Prawo jazdy

Wyrobienie i odbiór prawa jazdy: gdzie i jakie dokumenty składamy, ile się czeka, ile to kosztuje.
Jak zdaje się na prawo jazdy w innych krajach (Europa: Anglia, Niemcy), USA, Japonia. Jak wygląda Hazard Perception Test.
Egzamin praktyczny - zasady zdawania, składanie odwołań, uiszczanie opłat. Szkolenie dodatkowe po trzykrotnym niezdaniu.
DOTYCZY EGZAMINU WEWNĘTRZNEGO W OSKWarszawa, dnia 14 września 2012 r.Poz. 1019ROZPORZĄDZENIEMINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ 1)z dnia 13 lipca 2012 r.w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowcówNa podstawie art. 32 ust. 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. Nr 30, poz. 151, z późn...
Pozytywne nastawienie do egzaminu może przesądzić o jego wyniku. Przyda się też wiedza o jego przebiegu oraz kilka rad, jak uniknąć błędów popełnianych nagminnie na placu i na mieście.
Sytuacje na egzaminie podczas jazdy po mieście, z którymi osoby zdające mają szczególne trudności. Znak STOP, linia warunkowego zatrzymania, skręt warunkowy, wjazd na skrzyżowanie.
Niebezpieczne sytuacje na egzaminie na prawo jazdy, które są często przyczyną oblania egzaminu. Droga podporządkowana, przejście dla pieszych, tory tramwajowe. Taktyka przetrwania.
Uprawnienia do kierowania pojazdami w zależności od kategorii prawa jazdy. Motocykl, trójkołowiec, osobowy, ciężarowy, autobus, przyczepa... a nawet traktor.
Obowiązek prawny udzielenia pierwszej pomocy Art. 162 Kodeksu karnego Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do...
Zasady zdawania egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii B (pytania, czas). Klawiatura egzaminacyjna w WORD.
Jeżeli przygotowujesz się do egzaminu na prawo jazdy albo na kartę rowerową, chodzisz na kurs nauki jazdy i nie chcesz zostawiać wkuwania na ostatnią chwilę, jesteś kierowcą ale nie wiesz czy pamiętasz wszystkie znaki - to ten program skutecznie pomoże Ci zapamiętać znaki drogowe.
Poważne naruszenie przepisów ruchu drogowego podczas jazdy po mieście skutkuje natychmiastowym przerwaniem egzaminu na prawo jazdy. Oto lista wykroczeń.
Zadanie egzaminacyjne polegające na sprawdzeniu stanu technicznego samochodu Opel Corsa. Szczegółowy opis kroków: sprawdzenie świateł, sprawdzenie płynów w zbiorniczkach i inne.
Skoda Fabia na egzaminie - jak sprawdzić światła, otworzyć przednią klapę (maskę), włączyć wycieraczki, sprawdzić klakson, poziom oleju, płyny w zbiorniczkach i uruchomić silnik.
Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy testy na kartę rowerową. Stopień trudności testu oceniamy jako wysoki, pytania dotyczą tematyki ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, znajomości znaków drogowych, pierwszeństwa na skrzyżowaniu, zachowania wobec pieszych, wyposażenia roweru i wielu innych zagadnień z którymi spotykamy się podczas korzystania z dróg. Jest to wersja próbna, prosimy...
Strony internetowe zawierające bazę pytań do egzaminu na prawo jazdy kat. B. Również testy oskduet.pl oraz program do nauki znaków drogowych.
Część egzaminu odbywająca się na mieście dzieli się na: manewry oraz jazdę miejską. Każda część składa się z czterech lub pięciu zadań.
Zadania egzaminacyjne do wykonania na placu manewrowym: sprawdzenie pojazdu (losowanie), jazda po łuku, ruszanie na wzniesieniu. Warunki zaliczenia egzaminu, powody niezaliczenia.