Wydarzenia

Od 9 czerwca obowiązuje nowy, bardziej restrykcyjny taryfikator punktów karnych. Poniżej przedstawiamy pozycje, które uległy zmianie.WykroczeniePunkty karnebyłojestParkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych05Rozmowa przez telefon komórkowy podczas jazdy bez zestawu głośnomówiącego05Wjeżdżanie między rowery, pojazdy uprzywilejowane lub wojskowe, jadące w kolumnie02Wjeżdżanie na skrzyżowanie jeśli na nim lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy02Zakrywanie m.in. świateł, oznaczeń czy tablic rejestracyjnych03Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym03Wyprzedzanie...
Jeśli planujesz w niedalekiej przyszłości zrobić prawo jazdy, to najlepiej nie czekać zbyt długo z tą decyzją. Od nowego roku ma wejść w życie ustawa, która zmienia zasady zdawania egzaminu. Według opinii wielu ludzi, będzie trudniej i drożej . Jakie zmiany szykuje nam ustawodawca?
Czy znasz ten znak - zakaz wjazdu dla samochodów szkoleniowych (popularnie zwanych "elkami")? Raczej nie, bo nie istnieje! Ale niewykluczone, że taki lub podobny znak kiedyś w przyszłości zostanie wprowadzony. Wszystko przez zamieszanie wokół samochodów elek, które w niektórych miastach utrudniają ruch w godzinach szczytu.Mieszkańcy miast skarżą się, że samochody nauki  jazdy w nadmiernej liczbie krążą po ulicach, zwłaszcza w okolicach ośrodków egzaminacyjnych, utrudniając tym samym ruch na zatłoczonych drogach i skrzyżowaniach. Kierowców drażnią te samochody, bo poruszają się powoli,...
Prawie w całej Europie, egzamin na prawo jazdy można zdawać takim samochodem, jakim się dysponuje. Tylko w Polsce i na Litwie samochody na egzaminie są w praktyce narzucone przez miejscowe oddziały WORD.
"Potrzebujesz prawa jazdy? Nie chce ci się chodzić na kurs nauki jazdy? Oblałeś już 5 razy? Jedź po prawo jazdy na Ukrainę." Podobne ogłoszenia nawet dzisiaj można znaleźć w internecie. Minimum formalności, maksimum satysfakcji - chyba, że... masz pecha i twój pośrednik zostanie złapany.